Jak si zlepšit držení těla při sezení u počítačeTrávíte spoustu času u počítače, ať už prací, hraním her, či sledováním filmů? Při dlouhodobém nesprávném posedu na to mohou neblaze doplatit vaše záda. Proto dbejte na to, abyste si zafixovali správné vzorce sezení. Jak si můžete zlepšit držení těla během pracování na počítači? Pomoci vám mohou i různé doplňky, jako jsou například chytrý monitor nebo herní stolek.

Jak správně sedět u počítače

Mnoho lidí sedí na kancelářské židli špatně. A to pak může vyústit v bolesti zad, problémy s krční páteří a další potíže. Jaké je tedy správné sezení u počítače? Důležité je myslet nejenom na vzpřímený sed, ale i na postavení pánve. V oblasti pánve je vhodné mírné naklonění směrem vpřed. Dbejte také na časté přestávky, během kterých se projděte nebo protáhněte. Zádové svalstvo tím uvolníte a nebude tolik ztuhlé. Vaše záda vám za pravidelné přestávky při práci na PC určitě poděkují.

Chytré monitory pro zpříjemnění práce na počítači

Práci na počítači vám mohou zpříjemnit chytré monitory. Ty vám poskytnou maximální zážitek díky vysoce kvalitnímu obrazu a přílivu pestrých barev. Zároveň také šetří váš zrak. Navíc není nutné k němu připojovat PC a i tak si můžete naplno užívat spoustu funkcí, které chytrý monitor nabízí.

Herní stůl pro zapálené pařmeny

Příjemný komfort a potřebnou oporu i během dlouhodobějšího užívání PC vám zajistí herní stůl. Ten je jako stvořený nejenom pro zapálené pařmeny, ale jeho vlastnosti ocení i ostatní uživatelé. Zahrajte si vaši oblíbenou hru nebo zhlédněte film z pohodlného křesla na počítači umístěném na praktickém a prostorném herním stole. Oceníte u něj především možnost nastavení výšky pomocí tlačítkového ovladače a také dostatečně velkou pracovní desku. Zároveň se takový počítačový stůl stane i zajímavým a moderním interiérovým prvkem.